napis zlobek

napis rodzice

napis rekrutacja

zmień rozmiar

 Informacje podstawowe.                                                       

Żłobek Miejski znajduje się w nowoczesnym, wolnostojącym, przestronnym i dostosowanym do obecnie obowiązujących norm budynku, przy ul. Jaworowej 4. Placówka posiada również dwie filie: pierwsza zlokalizowana w budynku Przedszkola nr 36 przy ul. Tysiąclecia 23, druga przy ul. Mireckiego 28.

Placówka dysponuje 292 miejscami dla dzieci od ukończenia 20 tygodnia życia do 3 lat.

Żłobek świadczy usługi codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 5.30 do 17.00, zapewniając każdemu dziecku opiekę w wymiarze 10 godzin. Rodzice mają możliwość wydłużenia czasu opieki za dodatkową opłatą.

W Żłobku zapewniamy komfortowe warunki lokalowe. Posiadamy nasłonecznione, przestronne i kolorowe sale pobytu dzieci. Są one wyposażone w bezpieczne, atrakcyjne i dostosowane do wieku zabawki i pomoce dydaktyczne, sprzyjające radosnej i twórczej zabawie.

Każda sala pobytu dzieci posiada oddzielną bawialnię, sypialnię, łazienkę oraz szatnię. Każde dziecko ma zapewnione m.in. swoje łóżeczko bądź leżaczek z pościelą, przybory toaletowe, miejsce w szatni oraz nocniczek.

Gwarantujemy miłą, ciepłą, życzliwą atmosferę, stałą opiekę pielęgniarską oraz wykwalifikowaną, doświadczoną kadrę opiekuńczo-wychowawczą.

Żłobek posiada własną kuchnię zaprojektowaną i wyposażoną według obowiązujących wymagań prawnych oraz powszechnie uznanych standardów. W siedzibie Żłobka prowadzona jest kuchnia ogólna oraz mleczna, w filii natomiast korzystamy z kuchni własnej Przedszkola, zapewniając jednak menu dobrane do potrzeb wiekowych naszych dzieci. Oferowane menu jest urozmaicone, w pełni uwzględniające potrzeby żywieniowe zarówno pod względem kaloryczności jak również zawartości i proporcji poszczególnych składników zbilansowanej diety. Przy przygotowaniu posiłków uwzględniamy również możliwość przygotowania diet dla dzieci o indywidualnych potrzebach żywieniowych.

Dzieci mają również do dyspozycji malowniczy, zadbany ogród z atrakcyjnym placem zabaw, gwarantujący bezpieczną zabawę na świeżym powietrzu.

W Żłobku realizowany jest program opiekuńczo-wychowawczy mający na celu wszechstronny rozwój dziecka, zgodnie z jego oczekiwaniami i potrzebami.


W skład Żłobka wchodzą 4 grupy wiekowe oraz filia.

GRUPA I- niemowlęca przeznaczona dla najmłodszych dzieci żłobkowych od ukończenia 20 tygodnia życia do 1 r.ż.

Organizacja planu dnia w tej grupie jest indywidualna, dostosowana do możliwości rozwojowych dziecka. Stworzone są warunki do różnych form odpoczynku i zabawy, zgodnie z aktualnymi potrzebami dziecka. Respektowany jest indywidualny rytm snu i odpoczynku dziecka.

Dzieci poniżej roku karmione są wg zaleceń Instytutu Matki i Dziecka oraz ewentualnych wskazań lekarza specjalisty. Dzieci karmione są na żądanie, stosownie do aktualnych potrzeb. Istnieje możliwość karmienia piersią lub odciągnięcia pokarmu przez matkę. Kuchnia mleczna dla dzieci najmłodszych prowadzona jest przez dyplomowaną pielęgniarkę posiadającą duże doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje.

GRUPA II, III, IV, filia - grupy dzieci starszych przeznaczone dla dzieci powyżej 1 roku życia.

Zajęcia dla dzieci starszych odbywają się w mniejszych grupach, zróżnicowanych przede wszystkim ze względu na wiek, a także etap rozwoju psychofizycznego.

Zajęcia i zabawy w każdej grupie wiekowej są realizowane na podstawie planu wychowawczo-dydaktycznego z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji każdego dziecka.

W tych grupach ustalony jest jednakowy czas posiłków oraz jadłospis, uwzględniający zasady zdrowego żywienia, a także diety eliminacyjne.

Praca opiekuńczo-wychowawcza odbywa się wg ustalonego harmonogramu, który obejmuje m.in. czynności higieniczno-pielęgnacyjne, zajęcia tematyczno-dydaktyczne, plastyczne, umuzykalniające, czas na odpoczynek oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu.

 
Filia nr 2 znajduje się przy ul. Mireckiego 28. Dysponuje sześcioma grupami przeznaczonymi dla dzieci starszych (powyżej 1 roku życia). W wyremontowanym budynku znajdują się przestronne sale do zajęć edukacyjnych, zabawy i wypoczynku. Zajęcia będą odbywały się w grupach, zróżnicowanych przede wszystkim ze względu na wiek, a także etap rozwoju psychofizycznego. Zajęcia i zabawy w każdej grupie wiekowej są realizowane na podstawie planu wychowawczo-dydaktycznego z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji każdego dziecka. W grupach ustalony jest jednakowy czas posiłków oraz jadłospis, uwzględniający zasady zdrowego żywienia.

Praca opiekuńczo-wychowawcza odbywa się wg ustalonego harmonogramu, który obejmuje m.in. czynności higieniczno- pielęgnacyjne, zajęcia tematyczno- dydaktyczne, plastyczne, umuzykalniające, czas na odpoczynek oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu. Sale, w których przebywają i bawią się dzieci są przestronne, nasłonecznione i kolorowe. Wyposażone są w bezpieczne, atrakcyjne i dostosowane do wieku zabawki i pomoce dydaktyczne, sprzyjające radosnej i twórczej zabawie. Każda sala pobytu dzieci posiada oddzielną bawialnię, sypialnię, łazienkę oraz szatnię.

Każde dziecko ma zapewnione m.in. swoje łóżeczko bądź leżaczek z pościelą, przybory toaletowe, miejsce w szatni oraz nocniczek. W nowej filii dzieci mają do dyspozycji przestronny, malowniczy ogród z dwoma atrakcyjnymi placami zabaw, gwarantujący bezpieczną zabawę na świeżym powietrzu.

statystyki

Odsłon artykułów:
476466

kwiatki